Jaunumi

Apbalvoti labākie prakšu un darba vidē balstītu mācību uzņēmumi

17. Maijs, 2023

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) 11.05.2023 jau piekto gadu organizēja apbalvošanas ceremoniju "Dari un mācies - viss tikai sācies!", kurā paldies tiek teikts uzņēmumiem, kas ir bijuši atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības (DVB) un prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē.

Apbalvošanas ceremonija notika 11.05.2023. pasākumu centrā "Fantadroms".

Apbalvošana notika divās nominācijās - labākie prakšu uzņēmumi  un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2022. gadā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākie prakšu uzņēmumi 2022. gadā:
Nominanti Zemgales reģionā: Svētes pagasta Z/S "Vilciņi -1", SIA "Dinex Latvia", SIA "Ošukalns", SIA "Wonderland media"

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Zemgales reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA "East Metal"

SIA “East Metal” ir starptautisks metālapstrādes uzņēmums, viens no lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem Latvijā. Audzēknis, praktizējoties uzņēmumā, iegūst kvalitatīvu, mūsdienu prasībām atbilstošu pieredzi. Uzņēmumam ir veiksmīga sadarbība ar Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošo vidusskolu, Rīgas 3.arodskolu un Rīgas Valsts tehnikumu. 

Nominanti Kurzemes reģionā: SIA "VIA-S Modular houses", SIA "Parkit", SIA LAMPL, SIA "Hermes Invest"

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Kurzemes reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA "Tiamo Grupa"

SIA "Tiamo Grupa" ir viena no lielākajiem viesmīlības un ēdināšanas uzņēmumu grupām Latvijā, vairāki restorāni un kafejnīcas - plaši pazīstamais "Čilli Pizza" picēriju tīkls. Uzņēmumā praktizējas audzēkņi no Liepājas Valsts tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Kandavas lauksaimniecības tehnikuma, Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Daugavpils tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma. Ogres tehnikuma.

Nominanti Latgales reģionā SIA "KMK Auto", SIA "Lagron", SIA "Millenium Architecture"

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Latgales reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA "Auto Welle"

SIA "Auto Welle" ir oficiālais Volkswagen dīleris un servisa partneris Daugavpilī, kas piedāvā jaunas un mazlietotas vieglas pasažieru automašīnas un komerctransportu, garantijas un pēcgarantijas apkalpošanu, kā arī visa veida autoremontu, oriģinālas rezerves daļas un aksesuārus. Uzņēmumā audzēkņiem ir iespēja apgūt gan automehāniķa, gan autodiagnostiķa profesijas.

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA “CĒSU KLĪNIKA”, AS “Stora Enso Latvija”, AS “Lazdonas piensaimnieks”

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Vidzemes reģionā 2022. gadā saņēmējs: AS “VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA”

AS “VALMIERAS STIKLA ŠĶIEDRA” ir viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā ar vairāk nekā 55 gadu pieredzi. Uzņēmums produkciju realizē vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Uzņēmums ir lielākais darba devējs Vidzemē, Valmierā nodarbinot aptuveni 1160 darbiniekus. Uzņēmums veiksmīgi sadarbojas ar Valmieras tehnikumu - uzņēmumā praktizējas topošie mehatronisko sistēmu tehniķi.

Nominanti Rīgas reģionā: Rīgas Tehniskā universitāte, SIA “Orkla Latvija”, AS “Latvijas Finieris”, AS “Latvenergo”, SIA “RTU-BT1”

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Rīgas reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA “Later LTD”

SIA “Later LTD” ir plaši pazīstamais “Pica Lulū” picēriju tīkls, kas jau vairāk nekā 25 gadus Rīgā, Jūrmalā un Ādažos mītošos nodrošina ar gardām picām un citiem ēdieniem. Uzņēmuma 17 picērijās topošajiem viesmīļiem un pavāriem no Rīgas tirdzniecības profesionālās vidusskolas un Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma ir iespējams apgūt daudzveidīgas praktiskās zināšanas.

Projekta ietvaros tiek organizētas darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Lai darba vidē balstītas mācības varētu īstenot – uzņēmumiem ir savi darbinieki, kuri uzņēmumā tieši darbojas ar audzēkņiem un māca viņiem prasmes, šiem meistariem ir jāapgūst pedagoģiskā kompetence.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums 2022. gadā:

Nominanti Kurzemes reģionā: SIA “Bucher Municipal”, SIA “Dalagro serviss”, SIA “LIEPĀJAS ENERGOMONTĀŽA”, SIA “AE Partner”

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Kurzemes reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA “SC GRUPA”

SIA “SC GRUPA” ir ceļu būvniecības uzņēmums ar ilggadēju pieredzi, starptautiskām iespējām un augstu profesionalitāti  ceļu būvniecībā. Uzņēmumā darba vidē balstītas mācības īsteno Saldus tehnikuma topošie transportbūvju tehniķi.

Nominanti Latgales reģionā: SIA “LENOKA”, SIA “ENERGO HELP”, SIA “VILNA”, SIA “VALTERS & GR”, SIA “Mācību centrs plus”

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Latgales reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA “Industrial Welding”

SIA “Industrial Welding” ir uzņēmums Daugavpilī, kas darbojas metālapstrādes jomā. Uzņēmumam izveidojusies lieliska sadarbība ar Latgales industriālo tehnikumu, un uzņēmumā prasmes apgūst topošie mašīnbūves tehniķi.

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA “DAME”, SIA “HOTEL WOLMAR”, SIA “Autogars”, SIA “Kantīne-B”, SIA “Akācija E.V.”

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Vidzemes reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA “8 CBR”

SIA “8 CBR” ir viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā. Kopš dibināšanas 1959. gadā uzņēmums ir uzkrājis bagātu pieredzi un nemitīgi pilnveidojies ceļu un tiltu būvniecības, kā arī rekonstrukcijas darbu izpildē. Uzņēmuma lielākā vērtība ir zinoši, profesionāli un pieredzes bagāti darbinieki. Smiltene jau izsenis tiek saukta par ceļinieku galvaspilsētu. Uzņēmums rūpējas par to, lai speciālisti būtu arī nākotnē - katru gadu uzņēmumā darba vidē balstītas mācības īsteno ievērojams skaits Smiltenes tehnikuma audzēkņu: celtniecības un ceļu būves mašīnu tehniķi, automehāniķi, ceļu būvtehniķi, transportbūvju būvtehniķi un hidrobūvju būvtehniķi. 

Nominanti Zemgales reģionā: SIA “VIKTORIJA B”, SIA “Sporta komplekss Zemgale V”, SIA “J.E.F.”, “Autofirma Raivo” SIA

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Zemgales reģionā 2022. gadā saņēmējs: SIA “Marks M”

SIA “Marks M” jeb "Nakts Mēbeles". Uzņēmuma moto: “Radīt, attīstīties un nekad neapstāties!” Vairāku gadu garumā sadarbībā ar Jelgavas tehnikumu īsteno darba vidē balstītas mācības un mācību prakses mēbeļu galdniekiem. Uzņēmums, kas sniedz pirmo darba pieredzi jauniešiem, pieņemot savā darba kolektīvā un nodrošinot profesionālu mācību procesu darba vidē. 

Nominanti Rīgas reģionā: SIA “Semarah Hotel Management”, Irina Bulgakova, SIA “N-Art”, SIA “HANSA FLEX HIDRAULIKA”, SIA “House of Hair”, SIA “Ditra Networks”

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Rīgas reģionā 2022. gadā saņēmējs: AS “VIESNĪCA "LATVIJA"”

AS “VIESNĪCA "LATVIJA"” ir viens no celmlaužiem darba vidē balstītu mācību īstenošanā tūrisma un viesmīlības nozarēs. Stabils un vērtīgs sadarbības partneris gan Ogres tehnikumam, gan Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumam. Uzņēmums rūpējas par audzēkņiem, nodrošinot nepieciešamos individuālos aizsardzības līdzekļus un plašas iespējas apgūt praktiskās zināšanas pie prasmīgiem profesionāļiem ar lielu pieredzi un zināšanām viesmīlībā. 

Pateicība par nozīmīgu ieguldījumu profesionālās izglītības pilnveidē un izcilu sadarbību ar profesionālās izglītības iestādēm: SIA “Inchcape Motors Latvia”, Krāslavas novada pašvaldības Dagdas pilsētas un pagastu apvienības PI "Pilsētsaimniecība", Cēsu novada pašvaldībai, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības profesionālās tālākizglītības iestāde "Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs" un Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecībai.

Īpaša pateicība par atsaucību, iesaistot profesionālās izglītības iestāžu audzēkņus ar īpašām vajadzībām darba vidē balstītās mācībās Kurzemes reģionā: SIA “Bukstiņi S” un SIA “CAMPUS”.

Īpašu atzinību  par lielu atsaucību un ieinteresētību, īstenojot prakses, popularizējot medicīnas nozari, veselības aprūpes uzņēmumiem pasniedza Veselības ministre Līga Meņģelsone: SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, VSIA “Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs”, SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”, VSIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca”, VSIA “Slimnīca "Ģintermuiža"”.

Apbalvošanas ceremonija tapusi: Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros, pasākuma foto nodrošināja Toms Norde un viņa darba vidē balstītu mācību praktikanti no Rīgas Stila un modes tehnikuma.

Uz tikšanos “Dari un mācies – viss tikai sācies!” apbalvošanas ceremonijā 2023!

Projekta SAM 8.5.1. komanda