Jaunumi

Apbalvoti labākie mācību prakšu un darba vidē balstītu mācību uzņēmumi

9. Maijs, 2022

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) jau ceturto gadu 02.05.2022. organizēja apbalvošanas ceremoniju, kurā paldies tiek teikts uzņēmumiem, kas ir bijuši atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības (DVB) un mācību prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē.

Apbalvošanas ceremonija notika 02.05.2022. Rīgas Motormuzejā.

Apbalvošana notika divās nominācijās - labākie prakšu uzņēmumi  un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2021.gadā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākie prakšu uzņēmumi 2021.gadā:
Nominanti Zemgales reģionā:  SIA Flora, SIA Wonderland Media, SIA Urbix 2, SIA NCC Shaft

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Zemgales reģionā 2021.gadā saņēmējs:: SIA Mītavas Elektra  - SIA „Mītavas Elektra” jau vairāk kā 40 gadus specializējusies elektromontāžas darbu veikšanā.  Sadarbojas ar Jelgavas tehnikumu kvalifikācijās "Datorsistēmu tehniķis" un "Programmēšanas tehniķis". Atbildīgi un stabili sadarbības partneri. Šobrīd sadarbojas arī ar Rīgas Valsts tehnikumu.

Nominanti Kurzemes reģionā: SIA „FIX”, SIA Volts-1, SIA Skandi motors, SIA “Profline”

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Kurzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA Air Baltic Training - Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic meitas uzņēmums airBaltic Training piedāvā plašu aviācijas apmācību pakalpojumu klāstu. Apmācības centrs ir aprīkots ar dažādiem simulatoriem, datorizētām un ērtām klasēm. Uzņēmumā prakses realizē Liepājas Valsts tehnikuma topošie gaisa kuģa mehāniķi.

Nominanti Latgales reģionā SIA VANPRO, SIA DEFASS-D , SIA “LDZ CARGO” Daugavpils reģionālā centra lokomotīvju ekspluatācijas nodaļa, SIA REM PRO, SIA Info Dispacher

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Latgales reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA LEKON - uzņēmums darbojas pārtikas un ikdienas preču mazumtirdzniecības jomā, pārtikas pārstrādē, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanā. Lielākais veikalu un kafejnīcu skaits atrodas Rēzeknē, tādēļ uzņēmumam izveidojusies cieša sadarbība ar Rēzeknes tehnikumu. Uzņēmums piedāvā  daudzpusīgas prakšu iespējas un rada jauniešiem vēlmi mācīties vēl vairāk.

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA WENDI MODULAR,  SIA  Limbažu ceļi, AS Valmieras stikla šķiedra, SIA Austris AG

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Vidzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA  8 CBR  -  ir viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā. Uzņēmums ir uzkrājis bagātu pieredzi un nemitīgi pilnveidojies ceļu un tiltu būvniecības, kā arī rekonstrukcijas darbu izpildē. Uzņēmumam ir lieliska sadarbība ar Smiltenes tehnikumu, kā arī uzņēmums sadarbojas ar Valmieras tehnikumu un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumu - realizējot gan mācību prakses, gan darba vidē balstītas mācības. Īpašs paldies Aināram Poikānam par ieinteresētību, atsaucību un profesionālo ieguldījumu praktikantu izaugsmē!

Nominanti Rīgas reģionā: AS WESS, AS Grindeks, AS Olainfarm, Ceļu būves firma SIA "BINDERS", SIA TERMEX, SIA RTU-BT1 - SIA RTU BT1 Expo cafe, AS Latvijas Finieris, AS Energofirma Jauda

Nominants un balvas Labākais mācību prakšu uzņēmums Rīgas reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA Orkla Latvija - ir vadošais plaša patēriņa zīmolu preču ražošanas un izplatīšanas uzņēmums Baltijas valstīs. Lielākā daļa iemīļoto zīmolu kā, piemēram, "Ādažu čipsi", "Spilva", "Pedro",  "Laima" un "Staburadze" top četrās ražotnēs Latvijā, kur praksēs un darba vidē balstītās mācībās arodu apgūst topošie konditori, pavāri, materiālu ķīmijas tehniķi, elektrotehniķi no Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Rīgas Valsts tehnikuma, Rīgas tehniskās koledžas, Olaines tehnoloģiju koledžas un Rīgas tirdzniecības profesionālās vidusskolas.  Vislabākās atsauksmes no izglītojamajiem, jo jauniešiem tiek nodrošināta iespēja redzēt un līdzdarboties dažādos tehnoloģiskajos procesos.

Projekta ietvaros tiek organizētas darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Lai darba vidē balstītas mācības varētu īstenot – uzņēmumiem ir savi darbinieki, kuri uzņēmumā tieši darbojas ar audzēkņiem un māca viņiem prasmes, šiem meistariem ir jāapgūst pedagoģiskā kompetence.

Projekta ietvaros tiek organizētas darba vidē balstītas mācības uzņēmumos. Lai darba vidē balstītas mācības varētu īstenot – uzņēmumiem ir savi darbinieki, kuri uzņēmumā tieši darbojas ar audzēkņiem un māca viņiem prasmes, šiem meistariem ir jāapgūst pedagoģiskā kompetence.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums 2021.gadā:

Nominanti Kurzemes reģionā: SIA ERGO E.B.F., SIA LANOS, SIA AGB Serviss, SIA LSEZ Jensen Metal

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Kurzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA LĀDE - Autorizētais Peugeot, Citroen servisa pārstāvis Liepājā,  autoserviss jebkura veida automašīnām, ilglaicīgi sadarbojas ar  Liepājas Valsts tehnikumu. Darba vidē balstītas mācības uzņēmumā ir realizējuši jau daudzi topošie automehāniķi.

Nominanti Latgales reģionā: SIA LENOKA, SIA MAG Energy D, SIA KMK Auto, SIA Dvinska Plus, SIA IV PLUS, SIA Autostils D

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Latgales reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA MAG Datoru Serviss  - uzņēmums darba vidē balstītas datorsistēmu tehniķiem no Daugavpils tehnikuma. MAG datoru Serviss piedāvā klientiem plašu servisa pakalpojumu spektru: datortehnikas remontu, datoru un telefonu pārdošanu, datortehnikas profilaktisko apkopi.
MAG datoru Serviss darbu nodrošina apmācīti, kvalificēti un sertificēti inženieri, kuru rīcībā ir atbilstošie instrumenti un iekārtas, kā arī kolektīvā pieredze dažādu servisa darbu veikšanā, tāpēc arī darba vidē balstītas mācības un prakses audzēkņiem vienmēr tiek nodrošinātas augstākajā līmenī.

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA GIMI, SIA AK12, SIA Mūsu auto Valmiera, SIA SINHRO-C 

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Vidzemes reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA INTELLITECH  -  piedāvā dažāda līmeņa IT risinājumus uzņēmumime. Kā viens no pirmajiem uzņēmumiem Vidzemē iesaistījās Darba vidē balstītu mācību īstenošanā kvalifikācijā “Programmēšanas tehniķis”. Veiksmīga sadarbībā ar Valmieras tehnikumu.

Nominanti Zemgales reģionā: Fotogrāfs Juris Zēbergs, SIA Datoru Centrs, SIA IMIga, SIA Marks M 

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Zemgales reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA VIKTORIJA B – uzņēmums pārstāv vairākas nozares - gan ēdināšanas pakalpojumus, gan auto apkopi. Veiksmīga sadarbība ar Jelgavas amatu skolu, realizējot darba vidē balstītas mācības ēdināšanas jomā. Uzņēmums sadarbojas arī ar Jelgavas tehnikumu un Ogres tehnikumu. Uzņēmums ir ļoti atsaucīgs un piedāvā darba vidē balstītu mācību un prakšu iespējas ļoti plašam audzēkņu lokam.

Nominanti Rīgas reģionā: SIA Arborists, Diāna DR,  SIA Intrac Latvija, SIA LEXEL FABRIKA,  SIA RECK, SIA HansaMatrix Pārogre

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Rīgas reģionā 2021.gadā saņēmējs: SIA RIMI LATVIA - viens no vadošajiem mazumtirgotājiem Latvijā. Pircējiem ir atvērti vairāk nekā 130 Rimi veikali visā Latvijā, kas darbojas vienotā Rimi Baltic veikalu grupā. Uzņēmumam ir lieliska sadarbība ar Ogres tehnikumu, nodrošinot audzēkņiem darba vidē balstītās mācības kvalifikācijās Pavārs, ar Rīgas Valsts tehnikumu, Rīgas Tehniskā koledžu prakses realizē topošie Loģistikas darbinieki un Datorsistēmu tehniķi.

Apbalvošanas ceremoniju tapusi: Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros un ar uzņēmumu: 8 CBR ; INTELLITECH; Pavasaris Housing; PPP; Laflora; Mītavas elektra; KMK auto; Leax; Inchcape motors Latvija; Binders; Orkla; Fotorobs, pasākuma foto nodrošināja Toms Norde.

Īpašu paldies vēlamies teikt CSDD par iespēju izmantot Rīgas Motormuzeju apbalvošanas ceremonijas rīkošanai.

Lielu paldies sakām Dacei Pāvelai Rīgas Motormuzeja mārketinga cilvēkam – par sadarbību šī pasākuma tapšanā!

Latvijas Darba devēju konfederācija augsti novērtē CSDD kā Latvijas Darba devēju konfederācijas biedru, kā arī šis pasākums atbalsta CSDD iniciatīvas – aicināt nebraukt alkohola reibumā un ievērot ceļus satiksmes noteikumus!

Uz tikšanos nākamgad “Dari un mācies – viss tikai sācies!” apbalvošanas ceremonijā 2022!

Fotogrāfijas (fotogrāfs Toms Norde):
Apbalvošanas ceremonijas
Fotosienas

Projekta SAM 8.5.1. komanda