Jaunumi

Apbalvoti labākie 2023. gada prakšu un darba vidē balstītu mācību uzņēmumi

10. Novembris, 2023

Vakar, 2023. gada 9. novembrī, Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) jau sesto reizi organizēja apbalvošanas ceremoniju "Dari un mācies - viss tikai sācies!", kurā pateicās uzņēmumiem, kas bijuši atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības (DVB) un prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē.

Apbalvošana, kas norisinājās “Rīgas cirkā”, notika divās nominācijās - labākie prakšu uzņēmumi  un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2023. gadā, kā arī tika godinātas profesionālās izglītības iestādes un citi sadarbības partneri.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā “Labākie prakšu uzņēmumi 2023. gadā”:
Nominanti Rīgas reģionā: SIA "Parkavilla”, AS “Pasažieru vilciens”, Ilze Jēkabsone – Baltruka, SIA “Douglas Latvia”, SIA “Rallija klubs”, Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”, SIA “LEAX Baltix”, Valsts SIA “Latvijas Televīzija”.

Nominants un balvas “Labākais prakšu uzņēmums Rīgas reģionā 2023. gadā” saņēmējs: AS “Rīgas piena kombināts”.

AS “Rīgas piena kombināts” ir lielākais piena produktu un saldējuma ražotājs Latvijā, kas lepojas ar daudziem populāriem zīmoliem. Uzņēmumam ir izveidojusies lieliska sadarbība ar vairākām Rīgas reģiona profesionālās izglītības iestādēm, nodrošinot daudzveidīgas prakses iespējas ne tikai topošajiem pārtikas ražošanas tehniķiem, analītiskās ķīmijas tehniķiem, bet arī lokmetinātājiem.

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA "Austris AG”, Madonas novada pašvaldības SIA "Madonas slimnīca", SIA “ZAAO”, AS “Valmieras stikla šķiedra”.

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Vidzemes reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “Firma Madara 89”.

SIA “Firma Madara 89” dibināta 1993.gadā un ir viens no Latvijas lielākajiem pārtikas un nepārtikas preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmumiem ar 100% vietējo kapitālu, kas savas pastāvēšanas laikā ir veiksmīgi attīstījies un pilnveidojies, kā arī ir vietējā veikalu tīkla “top!” lielākais partneris. Uzņēmums veiksmīgi sadarbojas ar Vidzemes reģiona profesionālās izglītības iestādēm. No dažādām profesionālās izglītības iestādēm   audzēkņi praktizējušies vairāk kā 10 dažādās specialitātēs.

Nominanti Zemgales reģionā: SIA “A.R.D. Mēnestiņš”, SIA “ASP PLUSS”, SIA “Alier”, SIA “Agitis”.

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Zemgales reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “Ošukalns”.

SIA “Ošukalns” ir daudznozaru kompānija, kura darbojas kopš 1993. gada. 2023.gadā sadarbībā ar Aizkraukles profesionālo vidusskolu, Ogres  tehnikumu, Latgales industriālo tehnikumu un Ventspils tehnikumu realizētas prakses topošajiem automehāniķiem, būvniecības un ceļu būves mašīnu tehniķiem, ceļu būvtehniķiem, mežsaimniecības tehniķiem un meža mašīnu operatoriem.

Nominanti Latgales reģionā: SIA "KMK Auto”, SIA “SELENA L”, SIA “Grand Auto”, SIA “Defass-D”.

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Latgales reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “Kind Service”.

SIA “Kind service” veic dažāda veida būvdarbus, uzņēmuma īstenotie projekti sastopami Rēzeknē un visā Latvijā. Uzņēmums projektā iesaistījās nesen, bet uzreiz ar lielu atbildības sajūtu un profesionālu pieeju nodrošināja prakses vietas topošajiem ēku būvtehniķiem un apdares darbu tehniķiem.

Nominanti Kurzemes reģionā: SIA "Gate L”, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils muzejs”, SIA “Alekšupīte”, SIA “Tiamo Grupa”, SIA “Liepājas reģionālā slimnīca”.

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Kurzemes reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “RK Metāls”.

SIA “RK Metāls” ir viens no lielākajiem metāla būvkonstrukciju un mašīnbūves produktu ražotājiem Baltijā. Uzņēmumā prasmes apguvuši audzēkņi no Liepājas Valsts tehnikuma kvalifikācijās mehatronisko sistēmu tehniķis un lokmetinātājs.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2023. gadā:

Nominanti Zemgales reģionā: SIA “East Metal”, SIA “Drukas Nams”, SIA “EB-Beauty”, SIA “Sedumi”.

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Zemgales reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “Sporta komplekss Zemgale V”.

SIA “Sporta komplekss Zemgale V” audzēkņiem organizē un nodrošina pirmo pieredzi darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs viesnīcu servisā. Uzņēmums ir ilggadējs Jelgavas Tehnikuma sadarbības partneris.

Nominanti Latgales reģionā: AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca”, SIA”Daugavpils bokseru klubs”, IK “CNC Wood”, Artūrs Delvers.

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Latgales reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “Belkanto”.

SIA “Belkanto” apsaimnieko Viesnīcu Park Hotel "Latgola". Uzņēmumam ir izveidojusies cieša sadarbība  ar Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, bet  apgūt savas prasmes izvēlas arī audzēkņi no citu reģionu profesionālās izglītības iestādēm.

Nominanti Kurzemes reģionā: SIA “Liepājas energomontāža”, AS “PATA Saldus”, SIA “Elnetworks”, SIA “ERGO E.B.F.”.

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Kurzemes reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “VIA”.

SIA “VIA” uzņēmums nodarbojas ar ceļu, ielu, laukumu būvniecību, inženiertīklu izbūvi, asfaltbetona ražošanu. Uzņēmumā transportbūvju tehniķa specialitāti apgūst audzēkņi no Saldus tehnikuma.

Nominanti Vidzemes reģionā: SIA “Mūsu Auto Valmiera”, SIA “Hotel Wolmar”, SIA “Mazais Ansis”, SIA “FARADS”.

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Vidzemes reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “8 CBR”.

SIA “8 CBR” ir viena no vecākajām un lielākajām ceļu un tiltu būves sabiedrībām Latvijā. Uzņēmums rūpējas par to, lai speciālisti būtu arī nākotnē - katru gadu uzņēmumā darba vidē balstītas mācības īsteno ievērojams skaits Smiltenes tehnikuma audzēkņu: celtniecības un ceļu būves mašīnu tehniķi, automehāniķi, ceļu būvtehniķi, transportbūvju būvtehniķi un hidrobūvju būvtehniķi. Uzņēmumā stažējas arī Valmieras tehnikuma un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēkņi.

Nominanti Rīgas reģionā: SIA “BBH Investments”, SIA “ENTRESOL”, SIA “HOLM BALTIC”, SIA “DIŽOZOLS PLUS”, SIA “Rīgas meži”, AS “VG KVADRA PAK”.

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Rīgas reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “RTU BT1”.

SIA “RTU BT1” piedāvā gan ērti pusdienot “Expocafe” kafejnīcā, gan pilna servisa ēdināšanas pakalpojumus jebkuram banketam un pasākumiem starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” un izbraukumos. Plašās iespējas apgūt zināšanas darba vidē balstītās mācībās savā kvalifikācijā izmanto topošie pavāri, pārtikas produktu ražošanas tehniķi un gaļas produktu izgatavotāji no Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, kurus uzņēmums nodrošina ar lieliskiem individuālās aizsardzības līdzekļiem un nepieciešamo atbalstu ikvienā jautājumā.

Pateicamies projekta sadarbības partneriem – profesionālās izglītības iestādēm par spēju kopīgi attīstīt un ieviest jaunu mācību formu – darba vidē balstītas mācības. Pateicamies Izglītības un zinātnes ministrijai un Centrālās finanšu un līgumu aģentūrai par atbalstu projekta ieviešanā.

Apbalvošanas ceremonija tapusi Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros.

Īpašs paldies darba aizsardzības speciālistei Laimai Berozai, fotogrāfam Tomam Nordem un Oskaram Putniņam no Edy365.com par lielo atbalstu projekta īstenošanā!

Īpašs paldies pasākuma sponsoriem: SIA “Laflora”, SIA “Edy365.com”, SIA “INTRAC Latvija”, SIA “KMK Auto”, SIA “Lexel Fabrika”, SIA "Durbes veltes".