Jaunumi

Aizvadīta BUSINESSEUROPE biedru organizāciju sanāksme par uzņēmumu konkurētspējas veicināšanu Eiropā

28. Novembris, 2022

24.–25. novembrī Stokholmā (Zviedrijā) pulcējās Eiropas Biznesa konfederācijas BUSINESSEUROPE dalīborganizāciju vadītāji, to vidū arī Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite un ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, lai pārrunātu izaicinājumus Eiropai, ko radījis karš Ukrainā un sarežģītā ģeopolitiskā situācija.  Eiropas ekonomikai ir vitāli nepieciešama īstermiņa un ilgtermiņa stratēģija konkurētspējas nodrošināšanai.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone:

Ar ģeopolitisko un energoresursu krīzi saskaras uzņēmēji visā Eiropā. BUSINESSEUROPE organizētajā sanāksmē, kas pulcēja Zviedrijas premjeministru Ulfu Kristersonu (Ulf Kristersson) , Zviedrijas Eiropas lietu ministri Džesiku Rozvalu (Jessika Roswall) , Eiropas Savienības iekšējā tirgus komisāru Tjerī Bretons (Thierry Breton) u.c. augstas un respektablas amatpersonas, pārrunāta nepieciešamība pēc efektīvas ilgtermiņa politikas, lai veicinātu uzņēmumu konkurētspēju, kā arī, vai un kā Eiropas Savienībai jāatbalsta uzņēmumi enerģētikas krīzē, vienlaikus saglabājot vienoto tirgu.”

Tā kā tuvojas Zviedrijas prezidentūra, Eiropas Savienībā (2023.gada janvāris–jūnijs), BUSINESSEUROPE dalīborganizāciju prezidenti parakstīja Stokholmas deklarāciju, kurā noteikti virzieni un jautājumi, kas obligāti jārisina un kam jāpievērš prioritāra uzmanība.

Eiropas Biznesa konfederācija BUSINESSEUROPE ir Eiropas biznesa balss un interešu pārstāvis Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanas procesā. LDDK kā biedrs piedalās un pārstāv Latvijas uzņēmumu intereses šajā organizācijā Eiropas Savienības sociālā dialoga ietvaros, lai Eiropas Savienības likumdošanā aizsargātu un stiprinātu Eiropas uzņēmumu konkurētspēju un nodrošinātu kompetentu viedokli un ieguldījumu dinamiskas, inovatīvas un resursu efektīvas ekonomikas izveidi.