Jaunumi

Aicinām pieteikties dalībai Darba iespēju festivālā “Visiem!”

17. Aprīlis, 2023

Latvijas Darba devēju konfederācija ir kļuvusi par Darba iespēju festivāla "Visiem!" atbalstītāju un aicina darba devējus piedalīties festivālā, informējot par darba iespējām savās organizācijās un uzņēmumos.

Festivāla mērķis ir inovatīvā un praktiskā veidā savest kopā darba devējus ar potenciālajiem darbiniekiem, īpaši cilvēkiem ar invaliditāti, jauniešiem un citiem cilvēkiem no dažādām sociālā riska grupām, kurus nereti daļā sabiedrības uzskata par neiederīgiem darba vidē. Esošā darbinieku trūkuma apstākļos šis pasākums uzņēmumiem un organizācijām būs iespēja brīvā un draudzīgā atmosfērā klātienē iepazīstināt ar savu darbību, piedāvātajām darba vakancēm, ilgstpējības principiem un vienlaikus lauzt stereotipus un aizspriedumus par dažādām profesijām.

Pieteikšanās līdz 5. maijam

Festivāls ir atvērta satikšanās platforma, kuras saturu veido ikviens iesaistītais darba devējs, sniedzot apmeklētājiem iespēju izzināt dažādu profesiju aizkulises un izmēģināt tās praksē. Uzņēmumi un organizācijas pasākumā aicinātas piedalīties ar radošām meistarklasēm un interaktīviem stendiem. Dalību festivālā iespējams pieteikt līdz 5. maijam sociālā uzņēmuma “Ligero” mājas lapā www.ligero.lv.

2023. gada marta sākumā Nodarbinātības valsts aģentūras uzskaitē reģistrēti vairāk kā 55700 bezdarbnieki, no tiem 7457 ir cilvēki ar invaliditāti. Bezdarbnieku ar invaliditāti īpatsvars no kopējā bezdarbnieku skaita - 13.4%. Tāpat grūtības atrast darbu ir jauniešiem bez iepriekšējas darba pieredzes, senioriem, jaunajām māmiņām un kara bēgļiem no Ukrainas.

LDDK ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs uzsver: “Darba devējiem  jauniešu, cilvēku ar īpašām vajadzībām, Ukrainas bēgļu un citu sociāli neaizsargātu grupu integrācija darba tirgū ir ļoti aktuāls jautājums. Tāpēc LDDK un tās biedri īsteno dažādas aktivitātes un projektus izglītības, profesionālās izglītības un darba attiecību jomās. Festivāls, kurā neformālā gaisotnē var satikties darba devēji un potenciālie darbinieki, var kalpot kā veiksmīgs pamats darba attiecību veidošanai. Ieguvēji būs visi – darba ņēmēji, uzņēmumi un galu gala arī valsts kopumā, jo strādājošs cilvēks nozīmē, ka strādā arī valsts ekonomika.”

Jau ceturtais festivāls

Šis ir jau ceturtais darba iespēju festivāls. Iepriekšējie trīs pulcēja vairākus desmitus darba devējus un vairākus tūkstošus darba meklētājus. 2022. gadā festivāls ieguva LR Tiesībsarga gada balvu “Nodarbinātības veicinātājs”.

Darba iespēju festivālu “Visiem!” organizē sociālais uzņēmums “Ligero”, kas veic sociālo uzņēmējdarbību ar mērķi savest kopā cilvēkus no dažādām sociālā riska grupām (jo īpaši cilvēkus ar invaliditāti) ar potenciālajiem darba devējiem. Pasākuma norisi atbalsta Labklājības ministrija,  Latvijas Darba devēju konfederācija, Nodarbinātības valsts aģentūra, Invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”, Rīgs dome, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Jaunatnes padome, sociālais uzņēmums - zvanu centrs “Sonido”, informē radio Star FM un portāls www.tv3.lv.

Turklāt Eiropas Komisija 2023. gadu pasludinājusi par Eiropas Prasmju gadu, lai veicinātu konkurētspēju, līdzdalību, talantu attīstību un pieaugušo iesaisti izglītībā. Kā ir atzinusi Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena – svarīgi ir ne tikai vairāk investēt profesionālajā izglītībā un veicināt izglītību atbilstoši uzņēmumu vajadzībām, bet būtiski ir, lai vajadzības sakristu ar cilvēku vēlmēm un gaidām. Tāpēc šogad festivālā īpaši aicinātas piedalīties arī augstskolas, koledžas un tehnikumi.

Papildu informācija: Liene Reine-Miteva, sociālā uzņēmuma “Ligero” vadītāja / [email protected] / 26606109