Jaunumi

Aicinām darba devējus piedalīties Ēnu dienā 2024

5. Februāris, 2024

Šogad, 4. aprīlī, notiks izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) rīkotais karjeras izglītības pasākums skolēniem Ēnu diena. Ēnu devēji ir aicināti publicēt savas vakances portālā enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas.

Ēnu devēji aicināti reģistrēt ēnu vietas portālā www.enudiena.lv līdz 1.martam, kad pieteikšanos portālā publicētajām vakancēm uzsāks skolēni.

Otro gadu Ēnu dienas galvenais partneris, iedvesmotājs un atbalstītājs ir Latvijas lielākais darba devējs privātajā sektorā – mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija” ar vairāk nekā 6000 darbiniekiem no teju 240 dažādām profesijām.

Lai jaunieši varētu iepazīt inženierzinātņu daudzveidību un arī zinātnieku darba ikdienu, Ēnu dienas saturu palīdz organizēt Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

Iepriekšējā Ēnu dienā 2023. gadā piedalījās 1997 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 10 991 vakanci. Pieprasītākās profesijas, ņemot vērā kopējo pieteikumu skaitu, skolēnu vidū bija  policijas inspektors (392 pieteikumi), programmētājs (301 pieteikums), gaisa kuģa pilots (255), fizioterapeits (218), arhitekts (213), gaisa kuģa stjuarts (182), ķirurgs (175) un žurnālists (158).

Ēnu diena tiek organizēta jau vairāk nekā divdesmit gadu. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.